Úsporná exteriérová svítidla vybavená LED žárovkami s dlouhou životností

Světla podél chodníků a bazénů, osvit příjezdové cesty

Obecně je veškerá osvětlovací technika umístěná mimo interiér domu vystavena extrémnímu namáhání při teplotách hluboko pod nulou, anebo naopak v létě, kdy sluneční paprsky dokážou tubus svítidla rozpálit až na 80 stupňů Celsia. Teplotním výkyvům jsou vystaveny jak žárovky, tak i svítidla, ta musí být opatřena ochranným krytem zabezpečeným proti průniku prachu a vody a zároveň vůči mechanickému namáhání. U příjezdových cest, garáží a podél chodníků se instalují tzv. nájezdová světla s kaleným sklem a v robustním kovovém skeletu, jakým lze osadit mnoho stavebních konstrukcí z betonu, pískovce, žulového kamene, pórobetonových tvárnic, cihel, zeminy, atd. Většinou jsou zapuštěná na úroveň okolního terénu, odolná vůči přejíždění koly vozidel nebo lidské chůzi a opatřená krytím odolným proti extrémním povětrnostním vlivům.
osvětlení zimní zahrady.jpg

Terasy a pergoly

Venkovní posezení s petrolejovou lampou si lidé dopřávali ještě koncem 20. století na některých chalupách bez přívodu elektřiny. Mělo to své kouzlo, ovšem nelze v této souvislosti hovořit o dostatečném komfortu. Příjemně strávené chvíle v soukromí nebo s přáteli pod osvětlenou pergolou mohou významně podtrhnout teplé barevné odstíny bílého světla LED žárovek instalovaných v reflektorových svítidlech, lampičkách, podhledových či bodových světlech. Dodají večerní atmosféře relaxační nádech, není tedy důvod dolévat petrolej, pokud ovšem netoužíte po změně v retro stylu.
světlo zimní zahrady.jpg

Vchod do domu, do sklepa, do garáže

Zvláštní kapitolu venkovního osvětlení tvoří vchodová svítidla. Nejčastěji opatřená pohybovými nebo infračervenými čidly. Svítidla s otočnými korpusy lze nasměrovat požadovaným směrem, nasvítit dveře, nebo světlo rozptýlit po fasádě. Lze je opatřit i senzorovým stmívači – fotocitlivou elektronikou, která reguluje množství osvitu v závislosti na intenzitě denního světla.

5/5 - (2 votes)