Bezpečná přeprava


Svět přepravních pomůcek je opravdu velice rozmanitý. Dalo by se říci, že snad není žádný druh zboží, na který by se nějaká ta přepravka nenašla. A pokud se tak stane, tak je výrobce schopen zkonstruovat takovou, která bude vyhovovat. Stačí jen, aby zákazník dodal nákres a popsal svou představu. Jedním ze speciálních typů přepravních palet jsou takzvané gitterboxy. Možná, že je podle názvu zná málokdo, ale pokud by se řeklo, že jsou to přepravní klece, tak by si jistě každý vybavil jejich podobu.

pracovník ve skladu

  • U přepravních palet, které jsou označeny jako EURO, každý počítá s tím, že mají jednotné rozměry a tudíž s nimi bude opravdu jednoduchá manipulace. Například s vysokozdvižným vozíkem půjde jednotlivé podlážky stohovat na sebe.
  • U gitterboxů tuto vlastnost také najdete.

Kromě toho jsou velmi odolné, protože jsou vyrobené ze silného ocelového plechu a bočnice mají vyplněné pletivem. Dno palety výrobce doplnil deskou, která má horní stranu ohoblovanou. Deska je pevně uložena ve speciálně vytvořených profilech. Půdorys boxu odpovídá rozměrům klasické přepravní palety.

vozík ve skladu

Snadná přeprava beze ztrát

Jednotné rozměry standardizovaných přepravek zaručují, že s nimi bude velice snadná manipulace. Proto jsou i gitterboxy vyráběny podle daných rozměrů. Čtyřcestná ohradová paleta, která je označena jako „Y“ musí mít vnitřní rozměry sto dvacet krát osmdesát centimetrů.

  • Konstrukce tohoto přepravního boxu umožnuje manipulaci třemi možnými způsoby.
    1. V závěsném stavu.
    2. Za pomoci přepravních prostředků, které disponují vidlicemi. Ty je možné zasunout z kterékoliv strany.
    3. Posunováním palety po válečkové dráze.

Gitterboxy mají velkou přednost v tom, že se dá přední strana lehce otevřít a zavřít. Také můžete celý box zajistit pomocí zámků a tak chránit obsah před odcizením.