Bezpečná trampolína pro děti

Děti milují skákání a tak se v posledních letech na mnoha zahradách objevila trampolína, aby si děti mohly vychutnat zábavu kdykoli. Také vznikají speciální centra s trampolínami. I vy svým dětem můžete pořídit trampolínu ať již menší domů nebo větší na ven.

Ale vždy dbejte na to, aby byla dětská trampolína https://www.goodjump.cz/detska-trampolina-s-ochrannou-siti pro děti bezpečná. Musí být řádně přidělaná, mít ochranou síť i ochranu pružin. Tím zvýšíte bezpečnost pro vaše děti. Ale to není vše. Trampolínu kontrolujte, zda nemá nějakou vodu. Pokud ano, můžete pořídit náhradní díly a trampolínu lehce opravit.

trampolína pro děti

Dbejte i o to aby na trampolíně byl malý počet dětí a vždy by měly být děti pod dozorem dospělého, abyste mohli kontrolovat, co se na trampolíně děje. Na trampolíně by také měly být děti, které jsou již zpevněné, dokážou chodit do a ze schodů, umí stát a i skákat na jedné noze a zvládnou běhat po nerovném povrchu. Dříve by děti na trampolínu, ale třeba i na skákací hrad chodit neměli. To je doporučení fyzioterapeutů. Samozřejmě je to na zvážení každého rodiče. Vy své dítě znáte nejlépe a víte, co zvládne. A pokud si jen zaskáče a na trampolíně moc nedivočí, tak můžete zvážit dát na chvíli i menší děti.

Trampolína posiluje svaly, prokrvuje tělo a děti se zároveň pohybují na čerstvém vzduchu a mají fyzickou aktivitu. Takže jim to i prospívá. Ale je třeba hlídat, jak moc často skáčou a zda nedělají salta či neskáčou na sebe. To je třeba korigovat. I věk dětí. Aby neskákaly spolu malé a velké děti. Trampolína je samozřejmě vhodná i pro dospělé. Takže si můžete zábavu užít společně s dětmi.

tramplína skákání

Trampolínu je dobré na zimu složit a schovat. Tím prodloužíte životnost trampolíny. Také lze dokoupit ochranu skákací plochy a přikrýt při nepříznivém počasí nebo při nepoužívání. Trampolína vhodná na ven má speciální úpravu, aby vydržela povětrnostní podmínky, ale i tak je třeba ji řádně přidělat, aby neodletěla při prvním větším větru. Vyberte tedy i vhodné umístěný trampolíny na vaši zahradu.