Co je kotvičník?


Možná jste slovo kotvičník ještě nikdy neslyšeli a možná naopak je Vám velmi známé. Kotvičník je rostlina, která je běžně využívána v lidovém léčitelství jako velmi nápomocná bylinka. O této rostlině se v encyklopedii dočtete, že se jedná o jednoletou bylinu s latinským názvem Tribulus terrestris. Podle čeho byste mohli v přírodě poznat, že se jedná o právě tuto rostlinu. Pro tuto příležitost je vhodné znát teoretický popis této rostliny, podle kterého byste pak v přírodě mohli orientovat. Nesmíte ale očekávat, že rostlinku poznáte hned na první pokus. Úplně nejlepší je, pokud znáte nějakého odborníka nebo někoho, kdo se studiu rostlin dlouhodobě věnuje.

květina

Takoví lidé Vám mohou v začátcích pomoci a ukázat, podle čeho a kterých znaků je možné rostlinku odlišit od jiných jí významně podobných. Takto se vyhnete počátečním neúspěchům, které by Vás mohly odradit. Ale abychom se vrátili zpět k popisu rostliny, kotvičníku, který chceme v přírodě nalézt. Jedná se o druh, který má vstřícné kopinaté listy. Květ se sytě žlutě zbarvený a pětičetný. Zajímavé na této rostlině je, jak vypadá její plod. Celý plod je tvořen pěticí tvrdých plůdků, které mají po stranách dvě jehlice, ostny.

ozdravný čaj

V tomto plodu se následně schovávají semena, která jsou světle hnědé barvy. A proč je pro nás tato rostlina tak užitečná a co vše jsme schopni z její nabídky využít? Této rostlině se přezdívá rostlinný testosteron. A to proto, že by měla u mužů zvyšovat hladinu testosteronu v krvi, podporovat libido a přinášet řešení při potížích s erekcí. Vědeckými důkazy ale tyto teze nejsou věrohodně podloženy. Přesto je ale běžné, že se čaj z kotvičníku při nevýrazných problémech tohoto typu popíjí, a pokud nepomáhá, tak určitě neublíží a Vy tak alespoň udržujete zdravý pitný režim. Jistě nic nedáte za to, pokud tento rostlinný zázrak také vyzkoušíte.