Nakupujte hračky s rozmyslem

Vybrat dítěti nějakou hračku, která ho bude bavit a kterou ještě nemá je mnohdy oříšek nejen pro rodiče. Vybrat ten správný dárek má většinou problém tetička, strýc i prarodiče. V dnešní době už většina dětí všechno má a tak je těžké něco vybrat. Zkuste se zaměřit na to, co dítě baví, co má rádo a třeba vám to váš výběr usnadní a dítě potěší.

hračky

V první řadě se řiďte tím, kolik je dítěti, kterému dárek kupujete, let. Je důležité, aby mělo radost z dárku v okamžiku, kdy ho dostane a ne až za rok, kdy bude na dárek dost starý. Miminka a batolata obzvlášť. Rodiče pak musí skladovat dárek ve skříni, zapomenou na něj a nakonec už o něj dítě pak ani nemá zájem. A hned mu ho dát nemůžou, protože je pro starší děti, a mohlo by si ublížit. Proto volte dárky úměrně k věku dítěte.

Jistě své dcery, syny, neteře a synovce dobře znáte a víte, co je zrovna baví a co se jim líbí. Pokud si nejste jistí, zeptejte se jejich rodičů nebo pokud budou ochotní vám to říct, tak přímo jich. Samo dítě ví nejlíp, z čeho bude mít největší radost. Zaměřte se na oblíbené postavičky, pohádky a filmy. Chlapečkovi, který má rád vlaky, určitě udělá radost hračka Mašinka Tomáš. Holčičce, která zase miluje kočičky, se bude líbit třeba Hello Kitty. Je spousta hraček s tématikou těchto pohádek a filmů.

hračky

Pak se zaměřte na zájmy dítěte. Rádo čte? Poslouchá muziku? Skládá puzzle nebo si kreslí? Pokud víte tohle a jakou pohádkovou postavičku zrovna miluje, pak máte dárek více méně vymyšlený. Stačí se zaměřit na oblíbenou činnost, předměty s ní spojené a pak už jen styl, který bude nejblíže jeho oblíbeným věcem. Ačkoliv se tedy může vybírání dárku zdát složité, je v konečném důsledku velmi jednoduché. Nebojte se stát na malou chvíli dětmi a vzpomenout si, co byste nejraději dostali. Vžijte se do dětí a hned se vám bude nakupovat lépe.