Hit jménem Aliexpress!


Co to je?


Jedná se o webovou stránku, kde lidé neboli prodejci nabízejí své zboží. Velice často se jedná o zboží z Číny, ale najdete zde prodejce i z Ameriky či jiné země. Výběr je zde opravdu veliký! Najdete tu vše od pomocníků do domácnosti, přes doplňky a pomocníky ke kráse, až po vybavení pro Vaše zvířátka. Občas zde najdete opravdu i zajímavosti, o kterých byste neřekli, že to někdo mohl vymyslet. Ceny se zde pohybují velmi nízko. Najdete tu padělky, které se správci stránek snaží eliminovat, ale také originální kousky, za které si už ale připlatíte.


nákup přes pc


Jak se zde orientuju?


Tato stránka je ve více jazycích, ale nejčastěji se zde využívá angličtina. Pokud neumíte anglicky, tak nemusíte smutnit, protože již dlouho let existuje Google překladač, který Vám s hledáním a orientací na stránce pomůže. Aliexpress má pro své zákazníky vše přehledně vytvořené. Pokud si nevíte rady, kde, jaké věci najít, tak si najděte na YouTube video, ve kterém Vám ve Vašem jazyce poradí a zároveň Vám poradí i s tím, jak si zde nakoupit, jak zaplatit atd. Veškeré informace jistě budou v nějakém videu.


šablona eshopu


Jak si mám zjistit cenu?


Cena je vždy u produktu či výrobku uvedená, musíte se však ujistit, že se jedná o věc, ke které je „free shipping“, tedy poštovné zdarma. Pokud by totiž nebylo poštovné zdarma, tak se k této věci ještě musí připočítat, abyste zjistili konečnou cenu tohoto výrobku. Cena výrobku je nejčastěji v dolarech. Pokud nevíte, jaký je právě kurz, můžete si do vyhledávače zadat měnu, kterou Vám nabízí Aliexpress a nechat si ji převést do české měny. Internet Vám to sám přepočítá.


 


Jak se platí, kdy mi dojde zboží?


Platíte zde buď přes PayPal nebo zadáním údajů, které jsou na Vaší kartě. Doporučujeme údaje z karty neukládat a vždy při každém nákupu je zadávat znova. Je to sice otravné, ale bezpečnější než mít kartu ve vyhledávači uloženou. Zboží Vám přijde nejčastěji do maximálně dvou měsíců.