Jak vybrat správný odstín make-upu

V dnešní době se využívá v mnoha prodejnách umělé osvětlení, tudíž vidíme dost věcí zkresleně. Znáte ten pocit, když si v kabince zkoušíte halenku a máte pocit, že vám skvěle padne. Poté přijdete domů s nadšením, že jste si konečně pořídili něco, co vám sedne a líbí se vám, ale po vyzkoušení zjistíte, že vám až tolik nepadne? Tak to je právě ono kouzlo s umělým osvětlením v kabinkách a v různých prodejnách.

sada štětců
Pokud se zaměříme na vybíraní správného odstínu make-upu, tak je velice důležité vybrat si dobře. Mnoho žen i přes různé rady kosmetiček a beauty blogerek stále nosí špatný odstín. Jejich pleť je tmavší než jejich krk a dekolt nebo naopak jsou světlé a bledé jak stěny. Jak si tedy vybrat ten správný odstín abyste se nemuseli bát špatného efektu od špatného odstínu ?
Nejprve si vyzkoušejte odstín výrobku na ruku. Opravdu si nevybírejte jen podle toho, co si myslíte, že by se vám mohlo hodit a že by to mohl být ten správný! Zkuste si jej nejdříve na ruku, poté klidně vyjděte z prodejny ven a tam na denním světle posuďte, zda se bude hodit. Dále jej můžete vyzkoušet na přechodu mezi tváří a krkem (místo těsně pod uchem). Opět se poté vydejte ven z prodejny a tam dle zrcátka (na zkoušení make-upu si vždy noste nějaké menší zrcátko s sebou) posuďte, zda se hodí na vaši pleť. Výrobek by měl splynout s barvou kůže a neměl by být vidět přechod mezi tváří a krkem. Pokud by byl vidět přechod, tak jej rozhodněte nekupujte, protože byste pak mohli působit tím dojmem, že máte na pleti masku a dost lidí (většinou ženy) se za tento omyl posmívají.
potřeby na líčení
A přeci nechcete být terčem posměchu. Nebo snad ano? Je tedy velmi důležité si dát záležet na tom, abyste vybrali tu správnou barvu, která bude vypadat nejlépe. V drogeriích a prodejnách s kosmetikou vždy využívejte k testování testery. V mnoha prodejnách se nyní nachází i koutek, kde si dekorativní kosmetiku můžete vyzkoušet. Doporučujeme však v těchto koutcích zkoušet pouze rozjasňovače atd. Rozhodně ne make-upy.