Také vás oslovilo pěstování mladých výhonků rostlin?

Získává si stále více příznivců napříč všem generacemi. Těm, kdo se mu věnují, poskytuje hned několik nezanedbatelných výhod.
Tou hlavní a zásadní je samozřejmě bohatá úroda. Tu můžete v takovém případě získat nezávisle na tom, zda vlastníte nějakou půdu anebo alespoň balkón. K pěstování mladých výhonků rostlin není nic takového potřeba. Takže v tomto případě se může stát úspěšným zahradníkem opravdu každý, třeba i majitel toho nejmenšího bytu anebo jednoho jediného pokoje.schéma klíčení
Důležité je i to, že se jedná o finančně nenáročný koníček. To jediné, do čeho je nezbytné investovat pravidelně, je nákup semínek. Hodit se vám jistě bude i kvalitní nádoba na klíčení v podobě speciální biomisky anebo chytře upravené sklenice, které stojí několik málo stovek korun. Nicméně v případě, kdy šetříte každou korunu, si vystačíte i s nějakou obyčejnou provizorní miskou anebo zavařovací sklenicí.
Jistě vás napadne, že ke klíčení budete potřebovat vodu – je to pravda, semena je nezbytné nejprve důkladně namočit, a posléze pravidelně prolévat vodou. Nicméně i tak je spotřeba zanedbatelná. A speciální nádoby vám ji pomohou ještě více snížit.
Pěstování výhonků se navíc může věnovat úplně každý, a to nejen s ohledem na jeho majetkové anebo finanční zázemí, ale také s ohledem na věk. Jestliže máte děti, je dost možné, že je tento proces natolik zaujme, že časem péči o semínka samy převezmou.klíček dvouděložné rostliny
A vy si můžete vzít na starost zpracování úrody v kuchyni. Je křehká, je šťavnatá, hraje všemi barvami. Zkrátka se vám na ni budou sbíhat sliny. A věřte tomu, že se vám výhonky ani po čase neomrzí. Je to dáno tím, že škála rostlin, jejichž semena můžete pěstovat, je opravdu široká – ve specializovaných prodejnách jsou běžně na výběr desítky druhů semen. Takže máte z čeho vybírat, ať už podle jejich chuti, barvy anebo velikosti. A nebojte se zkoušet nová semena a objevovat nové chutě.