Jak nejlépe umýt auto

Myslíte, že umýt auto je snadné a jednoduché? Kdepak! Ale i náročné mytí nemusí mít za následek dokonalý výsledek. Jak tedy auto mýt, abyste si nepoškrábali lak či jinak auto nepoškodili?
oplachování vozu
MYTÍ V MYČCE
I když vám v myčce slibují, že bude vaše auto umyté dokonale, takže bude zářit čistotou, nedejte se ošálit. Řada testů totiž dokazuje, že mytí v automyčce sice zaručí dokonalou čistotu, ale zaručí zároveň také škodlivost vašemu autu. Dlouhodobá očista absolvovaných cyklů totiž nejen zbrousí lak až o několik milimetrů, ale také zhorší jeho odlesk. Časté mytí v myčce také způsobí na laku reliéf, takže při podrobném prozkoumání uvidíte drobounké šrámy, které tam zanechají ostré hrany kartáčů.
auto v myčce
Pokud se přesto rozhodnete, že necháte vaše auto umýt v myčce, nezapomeňte před vjezdem do myčky sundat anténu, zahrádku, i střešní nosiče či boxy. Pokud by se při mytí uvolnila nějaká část z toho, co na autě nesmí být, neznamená to pouze tuto škodu, ale také velké riziko, že se uvolněná část namotá na kartáče, a ta vám pak při mytí poničí celý vůz.

MYTÍ V MYČCE S OBSLUHOU
Pokud chcete mýt auto v myčce, raději si vyberte tu s obsluhou. Ta vám totiž váš vůz předmyje, čímž se odmočí největší špína, která pak při mytí neškrábe lak. Navíc vám obsluha ručně vystříká vodou podběhy, očistí špinavé plochy pod zrcátkem, ze skla odstraní zbytky hmyzu, i vyfoukne vodu zpod stěračů i ze zámků.

RUČNÍ MYTÍ
Pokud myčkám nevěříte, možná si raději umyjete auto sami někde na dvorku. Ale ani toto mytí nemusí být k vašemu autu dokonale šetrné, i když si možná myslíte, že lépe a šetrněji by to nikdo neudělal. Jenomže pokud si auto řádně nepředmyjete a nenecháte odmočit špínu, riskujete, že si pak hadříkem či houbou poškrábete lak. Proto ruční mytí nijak neodbývejte a dejte si na něm raději záležet.
mytí automobilu
BEZKONTAKTNÍ MYTÍ
Stále více se prosazuje takzvané bezkontaktní mytí. To obstarávají vysokotlaké trysky, které špínu z vozu dokonale odstraní. Voda z trysek se navíc dostane všude, kam potřebujete, a to vždy bez kontaktu kartáčů či mycí houby. Máte tedy jistotu, že lak zůstane nepoškozený. Jediná nevýhoda tohoto mytí je ta, že na zašlou špínu tyto myčky nestačí, proto se doporučuje častější a pravidelné mytí.