Jak udržet doma chládek

–          V létě záleží na tom, jak je náš dům nebo byt situovaný. Chybou v horkých letních dnech, je otevřít okna. Tím si pustíte do bytu nepříjemný teplý vzduch. Pak už pomůže maximálně klimatizace. V prvé řadě pořádně zatemnit. Zatáhnout závěsy nebo rolety. Pozavírat okna. V létě se doporučují závěsy tmavých barev a v zimě zase světlých, aby propustily světlo do místností. Samozřejmě, že třeba do moderních bytů se závěsy nehodí, a proto je na trhu výběr ze spousty jiných produktů. Vnitřní nebo venkovní žaluzie, japonské stěny, vnitřní rolety, střídavé rolety, římské rolety, markýzy, pergoly.

ložnice

–          Vnitřní žaluzie z hliníkových lamel jistě všichni znáte. Většina z nás je má i doma. Jejich údržba je velice snadná. V létě plní dobře svoji funkci v odrážení slunečních paprsků.
–          Dalšími pomocníky jsou rolety v různých barvách, se všelijakými motivy, materiály a jsou variabilně připevnitelné. Udělají úplnou tmu nebo jen částečné zastínění.

pokoj

–          Římské rolety mají efekt záclon a jsou velmi stylové. Dají se různě skládat, udržují v místnosti teplo a můžete je v klidu prát.
–          Novým trendem jsou takzvané plisé. Vodorovně skládané látky s různým designem, motivy, s různou propustností světla a také dobře chrání před světlem a vnějším teplem.

–          Japonské stěny se hodí na zakrytí velkých ploch. Třeba na velká francouzská okna. Můžou fungovat i na rozdělení prostoru v bytě.
–          Můžeme ovlivnit i stínění z venku. Venkovní žaluzie zaručí soukromí, rolety dodají moderní vzhled. Nejlepší ochranou proti slunečním paprskům jsou pak venkovní markýzy a pergoly.

závěsy

–         Je také dobré si v tomto ohledu nechat poradit od odborníků. Vše Vám vysvětlí, namontují, doporučí vhodný materiál a dají záruku svojí práce. Dobré je volit stínění hned s novými okny u stejného dodavatele. Všechny prvky se dobře doplňují. A v neposlední řadě pečlivý a profesionální přístup.