JAK VYMALOVAT BYT

Při malování bytu je vždy považováno za nejhorší oškrabování stěn, stěhování a zakrývání nábytku a následně to nekonečné uklízení. Ale když přijde na věc, volba barvy se ukáže jako jedna z nejtěžšího.
Mnohým nepomůže ani výběr z vzorníku barev, kde je jich plná škála, naopak to výběr ještě zhorší. Kolikrát tam najdeme barvy, o kterých jsme ani netušili, že existují.
vzory barev na výmalbu
Obývací pokoj                                                                                                    
Jelikož obývací pokoj slouží k více účelům, jakožto k relaxaci, posezení s přátelí, dívání se na televizi, ale třeba i učení, bývá nejlepší vymalovat jej neutrální barvou a to takovou, aby nám ladila k barvě podlahy. Samozřejmě by měla barva být zohledněna i vzhledem k nábytku, především k pohovce. Jedná se zejména o béžovou, šedou či bílou barvu. Neutrální barvy jsou také nejlepší, pokud plánujete na zeď dát různé tapetovací pruhy či různé samolepící obrázky.
Pokud se bojíte, že bude pokoj naprosto bez energie, a naopak vás uspávat, nezoufejte. K těmhle neutrálním barvám se velice hodí křiklavé doplňky, jako červené až rudé polštářky na pohovce či výrazný ubrus, vázy, závěsy a podobně.
Co se týče doplňků, se volba těchto barev jeví jako výhodná, jelikož můžete často doplňky a jejich barvy měnit, protože se designově nemůžete splést.
muž na štaflích
Ložnice
Ložnice slouží zejména k relaxaci, proto by se to mělo odrazit na výběru barev. Ku příkladu studené barvy efekt pokoje zklidní, a naopak teplé barvy pokoj ohřejí a vnesou do ložnice energii. Samozřejmě ani neutrálními barvami nic nezkazíte, naopak – ty se hodí kamkoliv. A pokud se vám nechce dále přemýšlet nad volbou barvy, sáhněte po nich.
Kuchyně
Chcete, aby vás vaření více bavilo? Vneste do něj více barev. Volba barvy kuchyně by se samozřejmě měla odvíjet i od barvy kuchyňské linky. Například pokud máte bílou kuchyňkou linku, krásně vyniknou tmavé zdi. Sama mám bílou linku a tmavě šedou zeď a musím říct, že to vypadá naprosto skvěle!
Každopádně nebojte se upustit uzdu vaší fantazii a vybrat odvážné barvy. Každého uklidňují jiné barvy, stejně tak jako každý má jiný vkus. V téhle oblasti upusťte od předsudků, že například dětský pokoj by měl být pro kluka modrý a pro holčičku růžový. Věřím, že vám se podaří vymyslet něco originálnějšího!