Několik dobře míněných rad, jak si vybrat správné interiérové podlahy

Právě podlahy tvoří základ celého interiéru, podle kterého by se měl odvíjet zbytek všeho vybavení, tónování, ale i rozložení nábytku. Mnoho lidí dělá tu chybu, že si vybírá podle oka, nebo podle toho, co by si přáli mít doma kvůli pocitu luxusu, exotiky či elegance, ale už nemyslí na praktickou stránku věci.
skleněná stěna
Nad čím byste se měli zamyslet, než si pořídíte podlahy?
1.       Zda vybranou podlahu poškodí drápky vašeho psa
2.       Nakolik je podlaha protiskluzová
3.       Zda chodíte často po zemi bosí nebo na ní sedíte či ležíte
4.       Zda po ní často posouváte nábytek
5.       Jak těžký je nábytek, který na podlahu chcete ustanovit
Podlaha je základ na celý život
Pokud se rozhodnete položit podlahu, není to jako vyměnit koberec. Zatímco s kobercem nemáte nejmenší potíže a můžete za pár stovek koupit každých pár let nový, podlaha vás vyjde na mnohonásobně více, navíc také mnohem déle vydrží, zvlášť pokud investujete do kvality a správné pokládky.

Jak správně vybírat podlahu?

Někteří říkají, že internet je zlo, protože si tam sice vyberete, ale nemůžete si podržet materiál v ruce, na světle. Na internetu si ale můžete najít informace o různých typech podlahy, zda se pustíte do vinylových nebo do masivních podlah. Přečíst si všechno důležité, porovnat ceny, a až poté se vypravit do kamenného obchodu, abyste byli takříkajíc poučeným laikem. Když už se do něčeho chystáte, je lepší si o tom něco zjistit.
Proč byste měli zvolit dřevěné podlahy?
§  Dřevo je přírodní materiál
§  Vydrží velkou zátěž a je odolný
§  Masiv s interiérem stárne a dodává mu osobitost
Proč volit vinyl?
§  Je jednoduchý na pracování i údržbu
§  Nevydrží hezké tak dlouhou dobu
§  Snadno se o ně pečuje
sezení u dveří
Pak samozřejmě vybíráte podle dostupnosti a ceny. Většinou je masiv nejdražší možnost, ovšem také vám nejdéle vydrží a vy budete mít právo být na své podlahy pyšní. Navíc se ke dřevu hodí v interiéru cokoliv.