Rekonstrukce: nemusí to být noční můra, pokud víte, jak na to

Každá stavba, kterou provádíte v místě, kde žijete, se musí dobře promyslet. Málokdo má rád změnu, zvlášť pokud přijdou do cesty děti. Rekonstrukce nás stojí nejenom peníze, ale hlavně nervy a náš klid. Proto vám nabízíme několik tipů, jak se z toho nezbláznit.
malíř pokojů
§  Je nutné nepodceňovat svůj plán. Pokud budete pečliví, výsledek se dostaví. Není nic horšího než odbytá práce na něčem, na čem záleží. Pokud je to byt nebo dům, v němž žijete i se svou rodinou, je to investice, která se vyplatí. Proto nic neodbývejte. Dejte si načas a udělejte všechno kvalitně. Navíc pokud budete postupovat podle plánu a budete mít všechno pod kontrolou, je méně pravděpodobné, že se stane nějaká nehoda, než když spěcháte. Může vás to pak stát více peněz, více zdržování, více námahy a také více nervů.

§  Ujistěte se, že nářadí, které používáte, je k tomu účelu určené. Neimprovizujte, můžete nadělat mnohem více škody než užitku. Můžete dokonce vážně poškodit některé citlivější materiály. Vyplatí se používat to správné nářadí na ty správné činnosti a materiály.

§  Pokud je to alespoň minimálně možné, pokuste se pračku vměstnat někam jinam než do koupelny. Většinou jsou koupelny v malém bytě velmi malé a sotva se tam vleze vana nebo sprchový kout. Pokud máte malou koupelnu, nesnažte se tam za každých okolností vtěsnat velkou vanu. Prostor tím utrpí.

§  Pamatujte, že světlo ovlivní výraz a působení celé místnosti. A to nejenom to umělé, ale také to přírodní. Pokud budete se světlem správně pracovat, můžete místnost opticky zvětšit. Právě světlo je důležitým prvkem při práci s prostorem. Musíte dbát na to, aby byly pracovní plochy co nejblíže přirozenému světlu, a aby ho v noci mohly stejně spolehlivě, ba spolehlivěji, nahradit žárovky.

§  Pamatujte na dostatečné množství zásuvek s elektřinou. Nikdy nevíte, zda nebudete potřebovat zapojit tři nebo čtyři věci najednou.

§  Pamatujte: čistě proto, že je něco trend a mají to doma skoro všichni, nemusíte vy taky. Zvlášť pokud se vám to nehodí, nebo se to do vašeho bytu nevejde, nebo pokud to zkrátka není ve vašich silách. Je jedna věc pochlubit se kamarádům, a jiná praktičnost.
bílé štafle
§  Plánování rekonstrukce je zcela základní. Může se stát, že budete potřebovat více času, který náhle nebudete mít, neboť vám dojde dovolená a vy budete muset zpátky do práce. Proto si všechno dobře naplánujte a nechte si mezery.