Kam se s vozem z půjčovny dodávek vypravit na dovolenou

Splouvejte řeky na kolech

Tento nadpis neberte doslovně, ale pouze v přeneseném významu. Samozřejmě, že nemáme na mysli jet na kole po říčním dně a předhánět se tu s kajakáři, na kolo pohodlně nasednete na vhodném místě na horním toku a budete se posouvat po silnici podél řeky, až kam se vám zachce. Má to několik výhod. Mnoho silnic v naší zemi podél řek kopíruje říční tok a vy se tak pohodlně svezete téměř stále z kopce, typické je to například na Vltavě mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem.

cyklistika u vody

Vezměte s sebou dodávku – jízdní kola si bezpečně uložíte v zavazadlovém prostoru pronajaté dodávky a tu pak využijete jako doprovodný vůz pro vaše další činnosti. Je totiž mnohem snazší mít kola uvnitř auta, na která není vidět (což neláká nenechavce), a v případě, že měníte program a chystáte se třeba na dobrou večeři v restauraci, v dodávce jsou kola a všechna vaše zavazadla bezpečně uschována.

jízda podél řeky na kolech

Dodávka se hodí i pro nákupy potravin – cyklistika podél řek je skutečně působivá a může se vám zalíbit natolik, že ji budete chtít absolvovat znovu a třeba i jinde. Podstatné je i to, že si v poklidu nakoupíte třeba v supermarketu a trvanlivé potraviny (konzervy, těstoviny, sušené ovoce, ořechy, nápoje atp.) využijete v terénu, kde není tolik nákupních příležitostí, jako např. v okolí Berounky na jejím horním toku. Jste pak nezávislí na vnějších okolnostech a můžete se věnovat sportovní činnosti a poznávání krajiny skutečně do hloubky, bez zbytečného rozptylování a stresu.

V řízení se střídejte – výhodou jízdy s dodávkou z půjčovny dodávek v Praze 4 je, že jste všichni pohromadě, lépe se vám pak bude plánovat nadcházející dění. Měli byste se ale v jízdě prostřídávat kvůli únavě za volantem a také vnímání okolní krajiny, která je pro řidiče spíše tabu, aby se plně věnoval dění na silnici. A na závěr bychom vám chtěli naznačit, že byste měli pečlivě sledovat předpovědi počasí a plánovat vaši dovolenou tak, aby bylo slunečno a příjemné teplo.