Dovolená s pronajatým vozem na Vltavě

Plánujete dovolenou a zvažujete, kam se vypravit? Dáváte raději přednost tuzemské rekreaci a jste spíše aktivní lidé, co si raději organizují volné dny sami? Pak bychom vám rádi navrhli výjezd směrem k Českému Krumlovu či Vyššímu Brodu, tedy významným letoviskům na horním toku Vltavy.

Dovolenou lze pojmout jako putovní hvězdicový pobyt, ostatně tato krajina se k tomu přímo vybízí. Situaci můžete mít ještě snazší v okamžiku, kdy si pronajmete vůz z půjčovny aut v Praze 9. Vozidla jsou v perfektním technickém stavu, spolehlivá a se všemi náležitostmi, což vám usnadní starosti a nebude nutné věnovat těmto záležitostem pozornost. S pronajatým vozem se lépe soustředíte na samotný program volných dnů, aniž byste stále přemýšleli nad tím, zda máte vyměněný olej, zda není nějaká závada na podvozku, kdy jste naposledy měnili rozvodový řemen, a máte-li platné povinné ručení a dálniční známku.

zámek Hluboká nad Vltavou

Program volných dnů pružně střídejte

Horní tok Vltavy od Vyššího Brodu, potažmo z Loučovic až do Boršova nad Vltavou je natolik atraktivní, že tu lze provozovat několik volnočasových aktivit, aniž by se tu kdokoli z vás nudil. Prosperuje tu několik půjčoven lodí, raftů a vodáckého vybavení, takže si tu můžete splout jakýkoli říční úsek podle libosti. Plavbu po řece lze prostřídat s cyklistikou, doporučujeme trasu přímo po silnici podél Vltavy z Vyššího Brodu přes Rožmberk nad Vltavou až do Českého Krumlova. Samozřejmě lze po Českokrumlovsku nachodit i stovky kilometrů pěšky, např. směrem na Kleť, Dívčí Kámen, Třísov, Holubov, klášter Zlatou Korunu a mnoho dalších zajímavých míst.

pronajatý vůz

A koneckonců máte pronajatý vůz, tak můžete podnikat výlety třeba na Lipno, na Šumavu, do Novohradských hor či na Českomoravskou vrchovinu. Jihočeský region je natolik bohatý na historické pamětihodnosti a přírodní krásy, že mu stěží může konkurovat jiná evropská země.