Levná cesta ke vkusnému interiéru

Mnoho lidí drží zpátky při výbavě jejich rodinného domu či bytu finanční možnosti, které mají k dispozici. Pořízení vkusně vyhlížejícího nábytku přitom nemusí nutně záviset na ceně, která by byla rovnítkem pro stylové bydlení.
váza u stropu.jpg 

Namísto cesty do prodejen s bytovým nábytkem lze tedy doporučit návštěvu bazarů či starožitností. Právě na takovýchto místech lze mnohdy najít překvapivě elegantně a vytříbeně vyhlížející kusy. Netřeba zmiňovat, že právě zde můžete přijít do kontaktu se skutečně unikátními a originálními kousky, které vám dost možná bude každý závidět. Jde o jedinečnou možnost, jak se odlišit a nemít interiér vybaven sériově vyráběným nábytkem, ať se již jedná o manželskou postel či rohovou sedací soupravu.

 

Podobných prodejen se starožitnostmi je celá řada, stačí si je předem vyhledat a vytipovat na internetových mapách. Výhodou pro komunikativní typy může být i možnost sjednávání ceny, které se na takovýchto místech obvykle odehrává.
křeslo u piana.jpg 


Poklad v zaprášeném sklepě


 

Stejně tak se vyplatí prohledat i sklepy a půdy vašich prarodičů, i zde lze objevit skryté starožitnosti, které mohou s trochou vkusu a představivosti dotvořit váš interiér, případně být jeho hlavní dominantou.

 

Netřeba zmiňovat, že jednotlivé kusy si můžete poupravit dle vašich představ a nemusí se jednat pouze o přetření novou barvou, meze vaší kreativitě se nekladou. Inspirovat se přitom můžete i moderními trendy v oblasti bytového designu, s nimiž můžete přijít do kontaktu nejen na internetu, ale i na specializovaných výstavách a workshopech. Pokud si to situace žádá, není dozajista problémem využít služeb restaurátora. Celková cena vás přitom stále vyjde výhodněji.

 

Nelze opomenout ani životnost a očividnou kvalitu takto nalezeného nábytku. Můžete si být téměř jistí, že vydržel-li století, bude dlouho a spolehlivě sloužit i vám. V dnešní době není tajemstvím, že výrobci se zpravidla snaží ušetřit na samotném výrobním procesu i kvalitě produktů.

 

Nebojte se tedy využívat levnějších alternativ pořízení nábytku, mnohdy tak navíc dosáhnete originálně a vkusně vyhlížejícího interiéru.