Smoothie mixéry – zdravé a chutné nápoje z čehokoliv a s láskou

Říká se, že člověk by neměl shromažďovat věci, ale zážitky. Ovšem dát si s rodinou či partou kamarádů lahodný a s láskou mixovaný smoothie  nápoj, může být také skvělým zážitkem. Tento nápoj se v poslední době těší velké oblibě u všech věkových kategorií a mixovat se dá opravdu téměř ze všeho (zelené listy, ovoce, zelenina, různá semínka, jogurty, bylinky).
Po těchto potravinách často ani nemáme chuť sáhnout, snad jen proto, že jsou zdravé.           

koktejl

 Avšak smícháním a rozmixováním různých druhů zmíněného ovoce či zeleniny a ostatních ingrediencí často vzniknou lahodné chutě.
 Proto by neměl tento skvělý přístroj chybět na žádné kuchyňské lince!
Provedení, značek i velikostí smoothie mixérů existuje jistě nepřeberné množství. Důležitým vodítkem pro výběr správného přístroje je jeho výkon, ideálně nad 1500 W, samozřejmě i kvalita nožů. Obojí totiž určuje, zda bude nápoj skutečně sametově jemný a všechny ingredience dokonale rozmixovány.
 Je-li mixér dostatečně výkonný, dokáže dohladka zpracovat nejen obvyklé potraviny, které jsou pro tento známý nápoj určené, ale i ořechy,mák, kávu nebo třeba led – při výrobě nápoje chlazeného.

smothie

Velikost nádoby by měla odpovídat počtu členů v domácnosti, v zásadě ale platí, že čím větší, tím lepší. Pro případ, že byste pozvali přátele.
 Také materiál, ze kterého je nádoba vyrobena, je důležitým rozhodujícím faktorem. V nabídce obvykle bývá sklo, či plast. V tomto případě je dobré sáhnout po skleněných nádobách, nápoje jsou z nich zdravější a sklo nezanechává pachovou stopu.  Jen je třeba dbát zvýšené opatrnosti při mytí.

švestky

V neposlední řadě hraje určitě roli i vzhled přístroje, můžete mít klidně retro verzi s perfektním výkonem nebo naopak vizáž zcela moderní, výběr je jen na vás.
Pokud tedy Smoothie mixér ještě vaši linku nezdobí, neváhejte s jeho koupí, nyní, když zraje ovoce i během celého roku, se určitě vyplatí mít jej doma!  A proto s chutí do mixování!