Vyrazte za rybami v člunu

Člun nám při rybaření otevírá nové možnosti, a proto jsou tak populární. Abychom se nemuseli dřít, tak pohyb na vodě nám zajistí elektrický či spalovací motor.

Vyrazte za rybami v člunu

Snadný pohyb

Typického rybáře v naší krajině si představíme jako člověka, který sedí hezky na břehu, má nastraženou návnadu a užívá si přírody. My na to můžeme jít trochu jinak, a to plavbou na člunu. Někomu vyhovuje spíše klasika, ale za pomoci člunu se dostaneme i na místa, kam bychom z břehu nikdy nedosáhli. Zároveň je to zážitek, protože člun se hezky pohupuje na vodní hladině, takže tento způsob chytání ryb dává smysl.

nafukovací člun

Kromě samotného chytání si můžeme jenom zakrmit dané místo a vykonávat podobné činnosti. Oblíbený typ člunu je nafukovací, protože se s ním příjemně plave a kdykoliv jej můžeme vyfouknout a uskladnit. Odolnost je velmi dobrá a nemusíte se bát ani propíchnutí, protože kdyby přeci jen nastalo, tak člun je propracovaný tak, že má několik komor a my stihneme bez problémů doplout k břehu. Prodávají se různě velikosti, ale na ryby nám postačí klidně i menší, protože nepotřebujeme kapacitu pro mnoho osob.

Motorizace

Kdybychom jenom tak seděli v člunu, tak ve stojaté vodě bychom se moc nikam nepohnuli a v tekoucí by nás odnesl proud pryč. Proto musíme mít nějaké zařízení, díky kterému se budeme moci snadno pohybovat. Nejlevnější je pořídit pádla, ovšem to musíme dost zapojit svou lidskou sílu, což na velké vzdálenosti není moc komfortní. Proto je lepší mít lodní motor https://www.mlsport.cz/lodni-motory/, který ovládáme velice snadno a on vykoná veškerou práci za nás. Volit můžeme mezi elektrickým a spalovacím. U elektrického řešíme jenom nabití baterie. Spalovacímu zase stačí dostatek paliva a můžeme s ním plout, jak se nám zachce. Moderní čtyřtaktní motory vynikají velmi dobrou životností a také efektivitou, která se pozitivně projevuje na spotřebě.

mototrový člun

Mít motorový člun oproti klasickému je velký rozdíl, což můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Proto se řadě lidem investice do kvalitního lodního motoru vyplatí a budou moci hezky projíždět po vodní hladině.