Zaměřeno na kvalitu a styl

I vaše miminko může vypadat naprosto skvěle a to už od kolébky. Proto většina nastávajících maminek tak pečlivě vybírá výbavičku. Některé si dělají skutečně dlouhé seznamy a pak se vrhnou do víru nakupování. Na značce ani tolik nesejde, důležitou roli hraje především dobrá kvalita.

batole

Pro začátek vám bude stačit jen pár kusů a později můžete dokupovat už podle ročního období. Oblečení pro miminka vám nabízí řadu soupraviček, dupaček, bodyček a dalšího. Záleží jen na vás, co budete preferovat. U každé maminky se to může dost lišit. Pamatujte na to, že dětská pokožka je skutečně velmi citlivá a vy ji chcete chránit. Proto nakupujte především bavlněné kousky, které zahřejí a nijak neublíží. Střih by neměl být příliš úzký ani široký a hlavně by se oblečky měly dát velmi snadno svlékat.

Jak to s velikostmi
Bude záležet na tom, kolik bude vážit vaše miminko po porodu. Pro předčasně narozené děti, tedy nedonošence, jsou k mání velikosti 46, 50 a 56. Většina drobečků váží ale okolo 3 kg, a tomu odpovídá velikost 62 a 68. Nelze tedy opomenout fakt, že v prvních měsících bude váš brouček skutečně velmi rychle růst.

body

Někteří výrobci jsou zárukou kvality. Najdete u nich potřebné certifikáty a jsou přímo vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Co se týká barev, určitě se vám budou hodit kousky v neutrálních barvách jako je bílá, žlutá nebo zelená. Až budete znát pohlaví vašeho děťátka, pak už můžete nakupovat cíleně.

Co tedy mít ve výbavičce do začátku
Velkým hitem na tomto poli je zavinovací body, protože je nebudete muset přetahovat přes hlavičku. Hodí se jak do porodnice, tak na první měsíce vašeho broučka. Anebo se můžete vrátit do dob našich maminek, kdy se hodně nosili zavinovací košilky, ze kterých vaše děťátko zas tak rychle nevyroste. Určitě by vám neměla chybět ani klasická body nejlépe se zapínáním i na rameni. Podle ročního období pak můžete zvolit body s krátkým, dlouhým rukávem, na ramínka nebo s roláčkem. A samozřejmě dupačky a polodupačky, které snad nikdy nevyjdou z módy. Nožičky tak zůstanou dokonale v teple ke spokojenosti vašeho vrnícího miminka. Na spaní si pak pořiďte overálky s veselými obrázky, ve kterých se krásně spí a sní.