Žijte kulturně

Zima a s ní spojená bohatá sněhová nadílka dělá radost zejména dětem a samozřejmě lyžařům. Ti všichni se na zimní období doslova těší a dělá jim radost. Ovšem, pokud se této skupině nepočítáte, ale zima, sněhové přeháňky, mrazivý vítr a náledí, vás naopak otravují, potom jistě počítáte každý den a těšíte se, kdy už bude lepší počasí.
modrá opona
Jestliže je vaše momentální nálada pod bodem mrazu a pohled z okna na zasněžené ulice vás pomalu přivádí do deprese, je na čase s tímto nepříjemným stavem něco dělat. I když venku nesvítí slunce a počasí neláká k příjemným procházkám, neznamená to, že se musíte doma nudit u nezajímavého televizního programu. Vyrazte ven za kulturou! Aktuálních možností, jak si užít zimu bez nudy a zpestřit si fádní studené dny je opravdu mnoho.
Divadlo
Divadelní představení je vždy kulturním zážitkem. Zajímavým tipem je politická disputace s názvem „Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny“ z progresivní scény „Studio hrdinů“. Můžeme se těšit na zajímavou inscenaci, která obohatí naše smysly a rozšíří vlastní obzory. Zamyšlení nad otázkou Česka a Čechů je v této době více než aktuální. Autorem díla je David Zábranský, dílo režírovala Kamila Polívková. Zárukou dobrého představní je, že herecké výkony Stanislava Majera byly oceněny několika cenami.  
Máte rádi komedie? Pak vás zveme na divadelní detektivní komedii s názvem KATI od britského dramatika Martina MC Dongha, přičemž dílo režíroval Jan Frič. Těšit se můžete na více než dvouhodinový napínavý příběh o rodině kata, který si společně se svojí ženou a dcerou otevře hostinec. Tak jako hosté nového podniku se i vy můžete přenést do britské putyky a pobavit při katových vzpomínkách, zůstat v úžasu při zajímavých rozhovorech a nikdo se nebude divit, když vám zamrzne úsměv na rtech po vyslechnutí kameňáků. A ačkoli je kat tvrdý chlap, přesto je také člověk a má svá tajemství. Uvádí Klicperovo divadlo.
čekání na představení
Kino
Doslova žhavým tipem na filmové představení je pokračování a zároveň poslední díl známé trilogie Padesát odstínů šedi nazvaný Padesát odstínů svobody. I tentokrát se setkáte s boháčem Christianem Greyem a jeho partnerkou Anastasiou Steelovou. Jak se bude odvíjet komplikovaný erotický příběh tohoto zamilovaného páru? Odhalí již Christian Grey všechna svá tajemství a vyrovná se se stíny minulosti? Pokud chcete zažít vzrušení, jděte do kina právě na tento bestseler! A můžete si tak zpestřit třeba i letošní oslavu svátku svatého Valentýna.