Mobilní telefon

Tak to je přesně jedna z věcí, bez kterých se snad v dnešní době nikdo neobejde. Jedná se o přenosné elektronické mobilní zařízení, které můžeme využít na mnoho způsobů. K hovorům, psaní zpráv, pořizování fotografií, posíláním multimediálních zpráv atd. Pokud máme v telefonu možnost připojení k internetové síti, naše hranice používání jsou daleko větší. Máme k dispozici různé aplikace, hry, sociální sítě a další možnosti, které nám může nabídnout kapacita této elektroniky.
provoz na silnici

Kvalitní telefon

Těžko říci, který bude ten pravý. Neexistuje totiž jeden model, který bude sloužit všem. Je několik výrobců a ty rozhodně nešetří nabídnout společnosti nespočetnou nabídku svých výrobků. Každý z nás má totiž jiné požadavky a potřeby a od toho se vyvíjí velká nabídka modelů.

1. Tlačítkový telefon – první modely mobilních telefonů tak začínaly. Malý displej a tlačítková klávesnice. Mnozí uživatelé jej používají dodnes. Vyhovuje jim klasická konstrukce. Upřednostňují ji lidé, co špatně vidí a pak se při ovládání spoléhají spíš na hmat.
Mají také svoji výhodu, že jsou menší, lehčí, cenově dostupnější a baterie má daleko větší výdrž, než u modernější technologie.

2. Dotykový telefon – jednoznačně dominuje. Tento telefon je podstatně s větším displejem, ale to je pochopitelné, jelikož slouží jako kapesní počítač. Proto se v tomto případě musí počítat i s tím, že mají velkou spotřebu energie a baterie má menší výdrž, než klasický tlačítkový telefon. Pokud budete například sledovat videa, hrát hry nebo používat navigaci, tak vám nemusí vydržet ani celý den.
staré mobily
3. Telefon pro seniory – patří sice do skupiny tlačítkových mobilních telefonů, ale přesto stojí za zmínku. Tyto telefony jsou udělány tak, aby byly srozumitelné pro tuto věkovou kategorii. A nejen to, ale aby také byly pomocníkem. Tlačítka jsou dostatečně velká a hmatem odlišitelná. Výhodou je, že jsou zde speciální tlačítka na přímé vytočení určitého telefonního čísla, které je nastavené třeba na členy rodiny. Pokud by se tak něco přihodilo, stačí jen zmáčknout a prakticky si senior tak zavolá o pomoc ty nejbližší. Pokud by byl v ohrožení života, tak je zde tlačítko SOS. Spustí se hlasitý alarm, který upozorní na nebezpečí a zároveň automaticky rozešle zprávu o pomoc na nastavená čísla. Některé telefony jsou pak i vybaveny možností připojit informaci, kde se člověk v ohrožení nachází.
Jak vidíme mobilní telefon je pro všechny generace bez rozdílu věku.