Práce, které nám ničí zdraví

Máte pocit, že Vaše zaměstnání si žádá od Vás něco víc, než jen Váš drahocenný čas? Pokud si žádá už i Vaše zdraví, je zapotřebí to začít řešit. Které pracovní pozice jsou ty nejtěžší pro naše tělo? Sepsali jsme jich jen pár.
bolest na hrudi muže

Chemik

Je samozřejmě jasné, co člověka v této práci ohrožuje. Je to velké množství chemikálií, které mohou nepříznivě působit na naši pokožku, respirační ústrojí ale i zrak. V této práci i přísná bezpečnostní opatření nemusí zabránit zdravotním potížím, které zaměstnance následně mohou postihnout. Lidé, kteří pracují v tomto oboru, by si měli častěji hlídat a kontrolovat svůj zdravotní stav.

Lidé pracující s počítačem

Sedavé zaměstnání dnes živí téměř každého. Bolesti zad a kloubů se tak dostaví mnohem dříve, než by je člověk očekával. To platí i o zraku. Pokud Vaše práce obnáší neustálé zírání do počítače zhruba sedm a půl hodiny denně, připravte se na nošení brýlí a pokud jste migrenik, tak i na bolesti hlavy.
kontrola krku

Zubař

Ač se to nezdá, dentální hygienistky a zubaři, kteří jsou při svém zaměstnání neustále ohnutí v zádech, mají časté potíže právě se zády a krční páteří. Mohou si zakoupit různá speciální křesla, která by měla pomoci vykonávat správně práci vsedě. 

Zpěvák, učitel, průvodce

Zaměstnání náročná jak psychicky, tak fyzicky. Většinou je na ně kladen obrovský zejména kvůli tomu, že něco předávají a musí být neustále ve střehu. Náročné je to i pro jejich hlasivky. Tito lidé musí neustále vypadat reprezentativně. Samozřejmostí jsou i migrény, které mohou být způsobeny ruchem.

Horníci

Lidé, kteří si váží denního světla, jsou kapitolou sami pro sebe. Jejich platy jsou neúměrné k jejich výkonům. Tráví svůj život v dolech, kde dýchají zplodiny a jsou vystaveni neustálému nebezpečí v podobě propadnutí půdy, poruchy výtahu nebo výbuchu všech různých plynů. Jejich věk dožití je značně nižší než lidí vykonávajících jiná povolání. Horníci mají respirační choroby, problémy se zády vzhledem k tomu, že často se bezpečnost práce porušuje, jsou vystaveni také různým karcinogenním látkám, které zapříčiní i těžká rakovinotvorná bujení.
Rozhodně je mnoho dalších pozic, kde je velmi ohroženo zdraví zaměstnanců. Je důležité si své zdraví chránit v každé pozici, vždy by pro nás měl být náš zdravotní stav na prvním místě.